{Unknown Carousel group}

Kapela

TWB (Trinity Worship Band) je kapela, která hraje a zpívá otevřeně o těch velkých věcech které hýbají našimi životy a kterým věříme. Takže můžeme být a nejspíš i jsme vnímáni jako kapela nesoucí křesťanské poselství. A my takovou kapelou skutečně jsme. Prostě nemůžeme nehrát a nezpívat o tom nejzásadnějším co prožíváme a pro nás je to život s Bohem.
Rádi bychom, aby se lidé na každém našem vystoupení mohli dotknout Nebe a aby Nebe se dotklo jich.

Historie

Začalo to nevinně :).
V létě 2004 po návratu z akce TeenStreet chtěl kaaj překvapit mladé lidi ve své domovské církvi Cesta života tím, že pro ně připraví krátký program z písní, které se na TeenStreet hrály. Naprogramoval tedy ve svém počítači automatického bubeníka a v říjnu došlo k prvnímu vystoupení v prvotní základní sestavě TWB, tj. Kaaj (kytara + zpěv), Zdes (zpěv), Robert Jakš (basa) a jeden „elektronický bubeník“ bez talentu a emocí. :) Od mixu tenkrát vše sledoval a počítač ovládal náš osobní zvukař (Martin). Sklidili jsme úspěch, tak jsme z jednorázového překvapení udělali celkem fungující těleso.

Hrálo se fajn, teda když jsme zrovna dobře slyšeli podklady a strefili se do nich. :))) Ale v té době to fakt bylo to nejlepší, co jsme mohli dát dohromady. Hráli jsme věci od skupiny Delirious?, převážně v originále. Jen u několika písní jsme se později odvážili pustit do překladu.
Někdy kolem vánoc 2004 se ukázalo, že v Českém Krumlově je kytarista, který má český překlad písně History Maker (Delirious?). Tím kytaristou nebyl nikdo jiný, než Martin „Q“ Kvapil. A tak Kaaj nahlas popřemýšlel: „Co kdyby History Makera zpíval „Q“, když jí přinesl? Jako hostující zpěvák?“
Nápad se ujal a do kapely přišla nová krev. Na Banketu 2004 vystoupilo TWB už s hostujícím „Q“.

Byla docela škoda, že „Q“ přišel při vystoupení vždycky zahrát jen jednu písničku. Dostal tedy návrh, aby se naučil celý tehdejší repertoár a stal se právoplatným a stálým členem kapely.

Rok 2005 strávilo TWB velmi občasným hraním na několika akcích pro mládež, na Banketech a jiných sborových akcích. Kaaj už neměl tolik času „vyrábět“ podklady k novým hitům od Delirious? a živý bubeník pořád nikde. U písní, kde jsme neměli zpracované počítačové podklady jsme tedy hráli s hráčem na perkuse (djembe). Tím hráčem byl zpočátku Jirka „Kuči“ Kučera a později David „Popi“ Novotný.

Zjara roku 2006 jsme tak nějak tušili, že by se mělo něco změnit. Stáli jsme před rozhodnutím co dál. Buď bylo TWB „dočasné hudební překvapení“ pro akce místní mládeže a je čas skončit, nebo musíme začít jinak, líp a „doopravdy“. Jenže… nechtěli jsme stavět jen na dobrých nápadech, chtěli jsme vědět, zda to má smysl a jestli když chceme hrát hudbu Nebe, jestli do toho Nebe půjde s námi. Potřebovali jsme Světlo pro naše další kroky.

Kaaj udělal (pro tuhle chvíli asi) jedinou možnou věc. Pozastavil TWB. Nechtěli jsme se pouštět do něčeho, v čem s námi nebude Bůh. Čekali jsme na jeho pokyny. Začátkem prázdnin 2006 tedy bylo TWB rozpuštěno s tím, že se uvidí zda vůbec a případně v jaké podobě bude pokračovat.

Koncem léta 2006 bylo čím dál jasnější, že se bude pokračovat. Dokonce jako odpověď na četné modlitby se našli noví spoluhráči. Konečně živý bubeník Tomáš Maršálek, od mixážního pultu přešel na post baskytaristy Martin a novým technikem se stal David Egner. V září 2006 se začalo znovu zkoušet. Kapela dostala nový (a lepší) zvuk a objevily se naše první vlastní skladby. Nové TWB bylo na světě.

Jaké je teď už musíte posoudit sami. Rádi vám k tomu poskyteme příležitost.

Těm kdo nám pomohli ujít kus cesty

Historie samozřejmě pokračovala a pokračuje dál. Během doby kapela prošla několika změnami na hráčských postech. Děkujeme všem těm skvělým lidem, kteří byli součástí TWB a kteří nám pomohli ujít kus cesty:

Robert Jakš (basa) – 2004-2006
Tomáš Maršálek (bicí) – 2006-2009
David Egner (zvuk) – 2006-2009
David „Popi“ Novotný (bicí) – 2009-2011
Daniel Mark Haines (bicí) – 2012-2014

Aktuální sestavu TWB najdete v kapitole Bio.

 

Kde hrajeme…

12.4. 2024 Dvojkoncert s Míšou Kadlecovou
Cesta života České Budějovice,
začátek 18:00.

19.4. 2024 Shromáždění pro dobrovolníky UNITED City
Cesta života České Budějovice,
začátek 19:00.

20.4. 2024 Festival UNITED City
KD Vltava České Budějovice
začátek 19:00.

27.7. 2024 Sv. Jan nad Malší
Sv. Jan nad Malší
začátek bude upřesněn

Co jsme zač…

TWB je kapela, která hraje a zpívá otevřeně o těch velkých věcech které hýbají našimi životy a kterým věříme. Takže můžeme být a nejspíš i jsme vnímáni jako kapela nesoucí křesťanské poselství. A my takovou kapelou skutečně jsme. Prostě nemůžeme nehrát a nezpívat o tom nejzásadnějším co prožíváme a pro nás je to život s Bohem.
Rádi bychom, aby se lidé na každém našem vystoupení mohli dotknout Nebe a aby Nebe se dotklo jich.

Kontakt

Můžete nás pohodlně kontaktovat na kapela@twb.cz

Nebo na sociálech:
 

Stage plan

Tady jsou nějaké naše technické požadavky pro vystoupení. Jestli nejste zrovna zvukaři asi vás to nebude moc zajímat. Ale jestli zvukaři nebo pořadatelé jste, tohle je sekce přímo pro vás.

Bližší info - klik do obrázku nebo sem